Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Wierzejski pod sąd Drukuj Email
piątek, 17 grudnia 2004 23:29


Eurodeputowany LPR, były wicemarszałek województwa mazowieckiego, opublikował w czerwcu na swojej stronie internetowej listę gejów i lesbijek, które wysłały do niego list protestacyjny, po tym, jak raczył oświadczyć, że osobie homoseksualnej ręki nie poda, bo się brzydzi.

Sprawą zainteresował się Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych. Sprawa przycichła na pół roku. 15 grudnia 2004 Komenda Rejonowa Policji Warszawa Śródmieście rozpoczęła przesłuchania osób poszkodowanych przez Wojciecha Wierzejskiego. Postępowanie przygotowawcze w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa dla miasta st. Warszawy. Sprawa nosi sygnaturę akt: 4DS 2622/04/I

Niestety prokuratura nie dysponuje kontaktami do wszystkich osób poszkodowanych, gdyż nie może się z nimi kontaktować przez adresy e-mail umieszczone na stronie.
Ponadto nie dysponuje pierwotną wersją listy, która zawierała ponad 40 nazwisk i adresów, oraz opatrzona była nagłówkiem: Lista Gejów i Lesbijek Atakujących Marszałka Wierzejskiego. Wierzejskiemu grozi 3 lata więzienia.

Jeżeli Twoje nazwisko i adres e-mail znajdował się na tej liście, lub jeżeli posiadasz kopię lub wydruk tamtej strony, to daj znać na adres sniemiec@tlen.pl
Sprawę w Policji prowadzi młodszy aspirant Sławomir Lebiedź, który bardzo prosi o pomoc w tej sprawie.

Szymon Niemiec
/pozwoliłem sobie przepisac z innejstrony bo wydalo mi sie dosyc ciekawe i czasowo ograniczone Uśmiech/
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep