Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Hiszpanie się żenią, wychodzą za mąż Mruga Drukuj Email
niedziela, 02 stycznia 2005 17:46


Lewicowy rząd hiszpański zatwierdził w czwartek projekt demoralizującej ustawy, która quasi-małżeńskim związkom osób tej samej płci nadaje wszystkie prawa przynależne dotychczas jedynie małżeństwom. Ustawa umożliwia uczestnikom dewiacyjnych związków adoptowanie dzieci.
Hiszpańska agencja informacyjna EFE poinformowała, że opracowany przez ministerstwo sprawiedliwości projekt trafi teraz do parlamentu, który w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej zatwierdzi destrukcyjną dla tradycyjnej rodziny ustawę. Jeśli tak się stanie, Hiszpania będzie trzecim krajem w Europie, po Belgii i Holandii, który zalegalizuje dewiacyjne związki.
Przyjęcie destrukcyjnej ustawy wymusi zmianę wielu szczegółowych artykułów kodeksu cywilnego, który definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety. Przede wszystkim zostanie zmieniona definicja małżeństwa, poprzez nadanie wszystkim określeniom neutralnego z punktu widzenia płci brzmienia. W ten sposób znany ze skrajnie demoralizujących inicjatyw rząd chce doprowadzić do utożsamienia na gruncie prawnym związków jednopłciowych z małżeństwami.
Przeciwko planom legalizacji dewiacyjnych quasi-małżeńskich związków ostro zaprotestował Kościół katolicki. Zarzucił rządowi, że nowa ustawa jest przejawem propagacji rozwiązłości, która uderza w instytucję małżeństwa. Konferencja biskupów Hiszpanii określiła propozycję rządu jako "błędną i niesprawiedliwą". Przewodniczący hiszpańskiego Episkopatu ks. kard. Antonio Maria Rouco powiedział, że prawne zrównanie związków homoseksualnych z małżeństwami "umożliwia wprowadzenie niebezpiecznego elementu rozwiązłości do instytucji małżeństwa". Szczególnie wielkie sprzeciwy wzbudziło uwzględnienie przez zdemoralizowane władze odrażającego i destrukcyjnego w swoich konsekwencjach postulatu dewiacyjnych środowisk w sprawie adopcji dzieci.
KWM
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep