Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Szantażowanie gejów: Pierwsze cztery osoby zostały zatrzymane - policja apeluje o pomoc Drukuj Email
środa, 19 stycznia 2005 10:41


Polska Agencja Prasowa donosi:
Wielkopolska policja apeluje do mężczyzn, którzy mogli paść ofiarą grupy szantażującej środowiska homoseksualne o kontakt i zgłaszanie się. Zatrzymaliśmy w tej sprawie cztery osoby. Wiemy, że ofiar było więcej niż dotychczas ustaliliśmy - powiedział rzecznik wielkopolskiej policji nadkom. Ewa Olkiewicz. Policja zatrzymała cztery osoby podejrzane o szantażowanie zamożnych gejów, mających rodziny. W jednym z przypadków przestępcy zabrali ofierze samochód. Do szantażu dochodziło na terenie Wielkopolski w latach 2003-2004.

Przestępcy działali w dwojaki sposób - wyszukiwali ofiary w Internecie i gdy udało im się umówić z nimi, dręczyli ofiary i straszyli, że poinformują o ich skłonnościach rodziny, albo też wystawiali 30-latka na wabia i dopiero na kolejnej randce wymuszali od szantażowanego wartościowe rzeczy i pieniądze - powiedziała Olkiewicz.

Z szantażami wobec homoseksualistów policja wiąże też sprawę zaginięcia jednego z poznańskich lekarzy. W listopadzie 2004 roku zaginął poznański lekarz i dotychczas nie został odnaleziony. Jego zaginięcie ma prawdopodobnie związek z działaniami rozbitej grupy - powiedziała Olkiewicz.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep