Polish (Poland)English (United Kingdom)

Krakowianie CHCĄ MARSZU TOLERANCJI ! Drukuj Email
wtorek, 26 kwietnia 2005 17:38


Wczoraj wieczorem (tj 25 kwietnia) w radiu „Kraków Małopolska” , miała miejsce debata nt. tegorocznego MARSZU TOLERANCJI. W debacie wzięło udział dwóch przedstawicieli młodzieży wszechpolskiej oraz Fundacji LGBT (Adrian Szatkowski, Agata Anacik) i dziennikarz Gazety Wyborczej.
Zaskakujące były reakcje słuchaczy – zwykłych krakowian, którzy telefonicznie wzięli udział w dyskusji. Spośród kilkunastu osób którym udało się dodzwonić, tylko jedna osoba była przeciwna organizacji marszu tolerancji, reszta popierała inicjatywę przeprowadzenia MARSZU TOLERANCJI i krytykowała władze Krakowa za decyzję zakazującą organizacji marszu. Dominowały ciepłe słowa pod adresem tegorocznych organizatorów MARSZU TOLERANCJI. Krakowianie skarżyli się również na agresywne prawicowe młodzieżówki które według nich już zbyt długo terroryzują byłą stolicę Polski.

Po audycji na adres poczty elektronicznej Fundacji LGBT zaczęły przychodzić maile wyrazami uznania od krakowian którzy słuchali audycji a nie udało im się dodzwonić do radia, przeważały głównie listy od krakowskich studentów.

Ta audycja pokazała, jak bardzo nie prawdziwy jest stereotyp przedstawiający krakowiaków jako konserwatywnych homofobów. Wypowiedzi zwykłych mieszkańców tego miasta, którzy uważali, że MARSZ TOLERANCJI to potrzebna inicjatywa nie tylko dla mniejszości seksualnych, ale dla wszystkich innych którym, źle się żyje w mieście z tak dużą populacją pseudokibiców i endecko nastawionych skinheadów.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep