Polish (Poland)English (United Kingdom)

Suwałki: dwie kobiety na ślubnym kobiercu! Drukuj Email
czwartek, 21 lipca 2005 12:58


22 lipca w samo południe, w centrum Suwałk na ślubnym kobiercu staną dwie dziewczyny. Magda i Monika w tradycyjnych strojach weselnych chcą publicznie wypowiedzieć magiczną formułę: "tak - chcę". Będą kwiaty, wianki, goście, błogosławieństwo i kochająca się para. Ceremonia ma tylko jeden mankament: prawnie nie będzie miała żadnego znaczenia. Projekt ustawy autorstwa prof. Szyskowskiej zalega niestety nadal w sejmowych szufladach a Marszałek Sejmu Włodzimierz Cimoszewicz nie zamierza jej stamtąd wyciągać. Akcja zostanie zorganizowana przez feministyczną grupę Ad Hoc, która powstała... ad hoc podczas odbywających się w Suwałkach warsztatów feministycznych. Jedna z człońkiń nieformalnej grupy przejmie rolę urzędnika USC i ogłosi zakochaną parę żoną... i żoną.

Po co to wszystko? "Chcemy zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykają się lesbijki oraz inne kobiety wykluczane przez społeczeństwo. Pragniemy także przypomnieć o projekcie ustawy autorstwa prof. Szyszkowskiej" - tłumaczy Joszka - członkini grupy Ad Hoc.

Dziewczyny zatroszczyły się oczywiście o bezpieczeństwo uczestników happeningu. Ceremonia ślubna została zgłoszona w Urzędzie Miasta jako zgromadzenie. Miasto zapewniło ochronę policyjną.

Organizatorki zapraszają do Suwałk nie tylko gości weselnych. Pary, które chciałyby zawrzeć ślub, proszone są o pilny kontakt telefoniczny z Joszką: 0501 522 934. Dziewczyny zapraszają także pary męsko-męskie do udziału w ich akcji.

Od redakcji IS gromkie "Sto lat!" młodej parze a dziewczynom z grupy Ad Hoc gratulujemy świetnego pomysłu i życzymy dobrej, weselnej zabawy.

Zapraszamy do Suwałk: 22 lipca od godziny 12.00, park Konstytucji 3 Maja.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep