Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nie będzie małżeństw w Kalifornii Drukuj Email
piątek, 09 września 2005 14:54


Jako, że poprzedni news jest dosyć smutnawy postanowiłem dodać następny. Ten nie jest może też zbyt optymistyczny ale już nie tak śmiertelny :->. Tak więc:

Gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger oświadczył w środę, że zawetuje ustawę stanowego parlamentu zezwalającą na zawieranie małżeństw przez osoby tej samej płci. We wtorek parlament stanu Kalifornia zaaprobował ustawę stosunkiem głosów 41:35. Według Schwarzeneggera, małżeństw homoseksualnych nie chcą sami mieszkańcy Kalifornii, którzy w 2000 roku zdecydowali w powszechnym plebiscycie, że stan nie będzie uznawał takich związków. Przegłosowana wówczas tzw. Propozycja 22 definiuje małżeństwo jako związek mężczyzny i kobiety.

- Nie możemy mieć systemu, w którym ludzie głosują, a legislatura podważa ich głosy - poinformowała w oświadczeniu rzeczniczka gubernatora Margita Thompson. - Gubernator zawetuje ustawę z szacunku dla woli ludzi - dodała.

Mimo że Schwarzenegger ustawy nie podpisze, "wierzy on, że parom homoseksualnym należy się ochrona na mocy prawa i nie mogą one być dyskryminowane" - napisano w oświadczeniu.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep