Polish (Poland)English (United Kingdom)

Wieszanie gejów w Londynie - dalsze protesty Drukuj Email
środa, 05 października 2005 23:06


Przed ambasadą Iranu w Londynie odbyła się wczoraj demonstracja przeciw mordowaniu gejów przez irańskie władze. W demonstracji wzięli udział Peter Tatchell (Outrage!) oraz aktorzy Jeremy Sheffield i Scott Cappurro. Demonstracja zakończyła się przekazaniem ambasadorowi Iranu petycji podpisanej m. in. przez Boya Georgea, Simona Callowa oraz komika Matta Lucasa.
Media od kilku miesięcy donoszą o egzekucjach dokonanych w Iranie na gejach. W większości przypadków skazanym zarzuca się także gwałt. Władze Iranu nie chcą jednak dopuścić zagranicznych obserwatorów, którzy mogliby zweryfikować podawane przez Irańczyków wyjaśnienia.

Demonstracja przeciwko barbarzyńskiemu traktowaniu mniejszości seksualnych odbyła się także w Polsce. 28 sierpnia pod ambasadą Iranu w Warszawie zebrali się działacze Platformy Praw Człowieka i Podstawowych Wolności SDPL. Interweniowały także polskie organizacje LGBT Lambda oraz KPH. Póki co polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie wydało żadnego oświadczenia w tej sprawie. Zarówno zapytania organizacji LGBT jak i mediów gejowskich pozostały bez echa.

 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep