Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Niemiec aresztowany za napaść na policjanta Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2006 10:56


Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował na trzy miesiące Niemca - Rene K. - który zaatakował policjanta podczas sobotniej Parady Równości. Jednocześnie sąd zdecydował, że zatrzymani razem z Niemcem dwaj Polacy odpowiadać będą z wolnej stopy. Całej trójce za czynną napaść na funkcjonariusza policji grozi nawet do 10 lat więzienia. Niemiec będzie odpowiadać też za posiadanie narkotyków.


REKLAMA Czytaj dalejPoinformowała o tym Katarzyna Żuchowicz z referatu prasowego Sądu Okręgowego w Warszawie.

W sobotę policja zatrzymała 14 osób, które próbowały zakłócić przemarsz uczestników parady. Trzech z nich zostało zwolnionych po przesłuchaniu, jeden został ukarany mandatem karnym za blokowanie drogi. Sześciu odpowie za wykroczenie - zakłócenie ładu i porządku publicznego.

Pozostałym czterem mężczyznom postawiono zarzuty dokonania przestępstwa. Jednemu za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta grozi do trzech lat więzienia. Kolejni trzej mężczyźni - w tym aresztowany w poniedziałek Niemiec - odpowiedzą za czynną napaść na policjanta.

W Paradzie Równości przeszło w sobotę, według policji, 3 tys. osób, a zdaniem organizatorów - znacznie więcej. Podczas zgromadzenia przeciw uczestnikom demonstracji protestowała ok. 150 osobowa grupa m.in. z Narodowego Odrodzenia Polski. (sm)
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep