Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Indonezja chce wsadzić gejów za kratki Drukuj Email
niedziela, 05 października 2003 19:33


Indonezyjski minister sprawiedliwości przygotowuje kodeks, na mocy którego każdy, kto będzie podejrzany o homoseksualizm, wyląduję w więzieniu na okres maksimum 12 lat.
Minister nie zakwalifikował co prawda homoseksualizmu do przestępstw kryminalnych, ale jednak określił gejów i lesbijki mianem "moralnie nieakceptowalnych". Indonezja, dawna kolonia holenderska jest państwem muzułmańskim, aczkolwiek religia nie odgrywa tak wielkiej roli jak np. w Iranie (tam islam wpisany jest w republikę, jako fundament obowiązującego prawa).
Nowy kodeks, nad którym trwają prace, proponuje kary za homoseksualizm i seks oralny w wysokości 3-12 lat więzienia. Pary gejowskie przyłapane na "gorącym uczynku" spędzą 2 lata w zakładzie karnym.
Heteroseksualiści też nie będą mieć lekko. Mężczyzna, który spowoduje ciążę kobiety, a nie ożeni się z nią, podlegać będzie karze pozbawienia wolności do lat 5.
To nie wszystkie nowinki z tego kraju. Za kontakty ze znachorem, lub używanie "czarnej magii" w celu wyrządzania krzywdy bliźnim, grozi kara również 5 lat w kiciu.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep