Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Human Rights Watch o pomysłach LPR Drukuj Email
poniedziałek, 19 marca 2007 22:41


Organizacja broniąca praw człowieka Human Rights Watch (HRW) wystosowała do premiera Jarosława Kaczyńskiego list, w którym wyraża zaniepokojenie niedawnymi wypowiedziami wiceministra edukacji narodowej Mirosława Orzechowskiego.
Pod dokumentem zatytułowanym "List do Premiera Kaczyńskiego odnośnie do cenzury w szkołach" podpisał się Scott Long, Dyrektor Programu Lesbijek, Gejów, osób Bi- i Transseksualnych (LGBT). Jak napisano w liście, w przypadku zatwierdzenia ustawy przewidującej karanie nauczycieli promujących homoseksualizm "ograniczona zostanie swoboda wypowiedzi i dostęp do informacji dla i o środowisku homoseksualnym w szkołach i innych instytucjach edukacyjnych".
Ustawa taka "tworzyłaby klimat nietolerancji i zagroziłaby prawom obywatelskim i politycznym polskich nauczycieli, osób LGBT zatrudnionych w szkołach, a w szczególności młodzieży".

W związku z tym HRW zwraca się do premiera, aby zapewnił przestrzeganie praw człowieka w szkolnictwie, "zapobiegał akademickiej cenzurze, odciął się od siejącej po nienawiść retoryki oraz wspierał równość bez względu na orientację seksualną i płeć".
Więcej: onet.pl
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep