Polish (Poland)English (United Kingdom)

Marsz Tolerancji 2007 Drukuj Email
sobota, 21 kwietnia 2007 16:23


Przed godz. 15. zakończył się w Krakowie "Marsz Tolerancji". Jego uczestnicy rozchodzą się małymi grupkami, jednak w dalszym ciągu przeciwnicy marszu blokują przejście w głąb rynku, skandując hasła antygejowskie.

Marsz był sukcesem, dotarliśmy do Rynku, nikomu nic się nie stało - podkreśliła Ida Łukawska rzeczniczka prasowa Fundacji Kultura dla Tolerancji organizatora marszu. Marsz został rozwiązany na Rynku Głównym przy ul. Grodzkiej, służby porządkowe nie zdecydowały się wpuścić jego uczestników w głąb rynku w obawie, aby nie nastąpiła konfrontacja z przeciwnikami marszu.

Organizatorzy "Marszu Tolerancji" podkreślają, że zorganizowany przez nich pochód ma być on protestem przeciwko homofonii i przemocy. Upominamy się o tolerancję i społeczeństwo demokratyczne w Polsce - powiedziała rzeczniczka prasowa Fundacji Kultura dla Tolerancji organizatora marszu.

Manifestanci nieśli tęczowe flagi - symbol ruchu gejowskiego, kolorowe baloniki oraz transparenty z hasłami: "Homofobię da się leczyć", "Módl się w domu po kryjomu", "VRP będzie tęczowa". Wznosili też okrzyki: "Wszyscy równi, każdy inny", a w kierunku demonstracji Młodzieży Wszechpolskiej, która przechodziła obok skandowali: "Faszyści".
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep