Polish (Poland)English (United Kingdom)

W sobotę: Parada "Kochaj bliźniego swego" Drukuj Email
piątek, 18 maja 2007 15:23


Adam Biskupiak, wiceprezes Fundacji Równości, współorganizator parady, liczy na 10 tys. uczestników: - Tyle szło w zeszłorocznej paradzie. W tym roku będzie więcej. Mają przyjechać ludzie z Niemiec, Holandii, Szwecji i Hiszpanii.
Na demonstrację do stolicy przyjedzie 30 europejskich polityków.

Największą reprezentację na paradę szykują nasi sąsiedzi zza Odry. Do Polski wybiera się grupa posłów Bundestagu: Claudia Roth (Zieloni), Michael Kauch (FDP), Johannes Kahrs (SPD) i Volker Beck (Zieloni). Beck jest najbardziej znanym politykiem gejem w obozie Zielonych. Uczestniczył wakacjach protestacyjnych przeciwko dyskryminacji mniejszości seksualnych na świecie. Pod koniec ubiegłego roku protestował ze szturmówką przed Ambasadą Polską w Berlinie. Na protest przyjechał z kolegami służbowym mercedesem. Demonstrował też w Moskwie, gdzie został zatrzymany i pobity przez milicję. Był w Warszawie w 2005 r. , demonstrując przeciwko odwołaniu parady przez Lecha Kaczyńskiego, ówczesnego prezydenta stolicy.

źródło: < a href="http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_070517/kraj/kraj_a_4.html?k=on;t=2007010120070518" target="_blank">rzeczpospolita.pl
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep