Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
PARADA RÓWNOŚCI 2008; Paradne święto różnorodności Drukuj Email
poniedziałek, 09 czerwca 2008 20:16


Misiowa flaga równościParada Równości, która w sobotę tj. 07.06.2008 przeszła przez Warszawę, po raz siódmy zadała kłam obiegowej prawdzie, że w manifestacji tej udział biorą tylko półnadzy, rozerotyzowani, młodzi geje. W kilkutysięcznym pochodzie szli gimnazjaliści i gimnazjalistki, emeryci i emerytki, heteromałżeństwa, rodzice, pielęgniarki, intelektualiści, cudzoziemcy, dziennikarze, feministki, Żydzi w jarmułkach powiewający flagami Izraela i transwestyta Rafalala z dziesięcioletnią siostrzenicą Nikolą.

Szła fioletowa od stóp do głów kobieta nawiązująca do anglosaskiej XIX-wiecznej tradycji noszenia przez lesbijki bukieciku lawendy jako znaku rozpoznawczego, szedł Guido Magus z niemieckiego związku zawodowego nauczycieli gejów. - W Niemczech możemy uczyć otwarcie, że homoseksualista to ważna rola społeczna - powiedział.

Doda, a raczej jej sobowtór drag queen Dżaga, śpiewała z naczepy, reprezentanci partii Zieloni 2004 pedałowali na platformie ekologicznej napędzanej dwoma rowerami, anarchistki płynęły w kartonowym pirackim statku z hasłem: "Zbocz z kursu!", a kobieta, która kiedyś była mężczyzną, trzymała transparent z hasłem: "Trans Parent" (gra słów, parent to po ang. rodzic).

Ten osobowościowy miks pokazuje, że Parada Równości to przede wszystkim święto różnorodności. Bo właśnie ideę jedności w wielości reprezentuje najbardziej rozpoznawalny emblemat dumy gejowsko-lesbijskiej - tęcza. Tęczowymi flagami manifestanci owijali się lub machali. Tęczowe były kolczyki, parasolki, paski do spodni, koszulki, skarpetki, latawce, sylikonowe opaski i papierowe skrzydła. Chorągiewki miniaturki i flaga gigant, którą musiało nieść 50 osób. Na znak solidarności z polskimi gejami i lesbijkami flagę w siedmiu kolorach wywiesił też w sobotę ambasador Wielkiej Brytanii Ric Todd.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep