Polish (Poland)English (United Kingdom)

Lesbijki, geje i przyjaciele chcą walczyć z dyskryminacją Drukuj Email
czwartek, 16 października 2008 17:56


Wykłady, koncerty, warsztaty i happeningi poświęcone m.in. walce z dyskryminacją homoseksualistów odbędą się w ramach VI Festiwalu Przeciwko Wykluczeniom - Lesbijki, Geje i Przyjaciele. Impreza rozpocznie się wieczorem we Wrocławiu.

Celem organizatorów festiwalu jest zarówno dotarcie do szerokiej publiczności, jak i dyskusja w samym środowisku gejów, lesbijek, transseksualistów i biseksualistów.

 


Chcemy porozmawiać m.in. o sposobach ubiegania się o publiczną akceptację, o wolności, tolerancji i szacunku. Wszystkim uczestnikom festiwalu chcemy pokazać, że nie jesteśmy potworami - powiedział rzecznik prasowy festiwalu Marcin Boronowski.

W programie festiwalu zaplanowano m.in. pokaz polskiego dokumentu na temat transseksualizmu - "Transmisja" Justyny Struzik i Julie Land oraz spotkanie z autorkami, występ kabaretu Barbie Girls, spotkanie z pełnomocnikiem ds. ochrony praw człowieka w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz wykłady i warsztaty.

Chętni będą mogli wziąć udział w ćwiczeniach i dyskusjach dotyczących ludzkiej różnorodności i przeciwdziałania dyskryminacji. W trakcie warsztatów - jak zapowiadają organizatorzy - będzie można m.in. zdobyć wiedzę na temat uprzedzeń i stereotypów, przyjrzeć się własnym doświadczeniom wykluczenia, a także zdobyć umiejętność identyfikacji przypadków dyskryminacji i reagowania na nie.

Festiwal potrwa do 21 października, jego organizatorami są m.in. Amnesty International Wrocław, Anarchofeministyczna Grupa Sister to Sister, Młodzi Socjaliści, Kampania Przeciw Homofobii Wrocław.


Źródło: wp.pl

 

 

Artykuły pokrewne:

 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep