Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Watykan walczy z gejami w ONZ Drukuj Email
środa, 10 grudnia 2008 09:40


Czy państwa na całym świecie przestaną uznawać homoseksualizm za przestępstwo? Do tego wzywała europejska rezolucja, której projekt wpłynął do ONZ. Ale dokument ma zdecydowanego przeciwnika. Jest nim Watykan, który obawia się fali dyskryminacji tradycyjnych małżeństw.
Front, na którego czele stoi Watykan, jest szeroki. "Nieprzypadkowo mniej niż 50 członków ONZ popiera tę rezolucję, a 150 krajów jest jej zdecydowanie przeciwnych. Stolica Apostolska nie jest sama" - oświadczył watykański rzecznik Federico Lombardi.

 

Czemu tak ostro sprzeciwia się Watykan? Chodzi o projekt rezolucji, który przygotowała Unia Europejska. Na forum ONZ przedstawi go Francja. Bruksela chce wezwać Narody Zjednoczone, by przestały traktować homoseksualizm jako przestępstwo. 

Stolica Apostolska boi się jednak, że depenalizacja homoseksualizmu będzie miała fatalne skutki. Według Watykanu doprowadzi do odwrotnej dyskryminacji tradycyjnych, heteroseksualnych małżeństw. A państwa, które się do niej nie zastosują, będą - jak wyraził się arcybiskup Celestino Migiliore - "napiętnowane". 

Zdziwieni taką postawą Kościoła katolickiego są włoscy geje. Franco Grillini, szef Arcigay, głównej organizacji homoseksualistów we Włoszech, powiedział "Daily Mail", że to, co robi Watykan, jest "szaleństwem i idiotyzmem". Podkreślił, że rezolucja nie ma nic wspólnego z heteroseksualnymi małżeństwami, a jedynie z karaniem za inną orientację seksualną. Aż 85 krajów na świecie przewiduje karę za takie skłonności. Kilka głównie muzułmańskich krajów, jak Iran, Afganistan czy Jemen, karze homoseksualistów karą śmierci. 

I to pewnie się nie zmieni. Włoscy geje już mówią o świętym antygejowskim sojuszu między Kościołem i muzułmańskimi mułłami. Watykan wypowiada się zresztą ostatnio ostrzej o homoseksualistach. Oficjalne stanowisko jest takie, że homoseksualizm nie jest grzechem, to akty homoseksualne już tak. Jednak, jak przypomina "Daily Mail", w październiku wysoki przedstawiciel Watykanu nazwał homoseksualizm "dewiacją, wynaturzeniem i raną". 

Źródło: www.dziennik.pl

 

Artykuły pokrewne:
 

 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep