Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Euro Pride 2010 Drukuj Email
piątek, 02 października 2009 16:01


EuroPride2010W roku 2010 mamy specjalną okazję i przywilej organizować EuroPride w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce i pierwszy raz w Europie Wschodniej.

Polska ma za sobą ponad tysiąc lat barwnej historii i niekwestionowane miejsce w europejskiej kulturze. Nasze położenie między Wschodem a Zachodem zawsze zmuszało nas do walki o wolność i niezależność. Nierozłącznym elementem tej historii zawsze były również lesbijki, geje i osoby transseksualne.

EuroPride 2010 będzie naszym wielkim świętem, na którym gościć będą tysiące osób z kraju i z zagranicy. Będzie to kilkunastodniowy festiwal łączący w sobie wydarzenia ze świata filmu, teatru, nauki, sportu, sztuki. Będzie również okazją do dobrej zabawy.

Pamiętając naszą historię, nawiązujemy również do tradycji Christopher Street Day – pierwszych publicznych manifestacji środowiska LGBT w Nowym Jorku sprzed ponad 40 lat. Chcemy pokazać innym krajom nadal borykającym się z homofobią, że nie ma rzeczy niemożliwych. I będziemy się przy tym dobrze bawić, świętując nasze motto: „Wolność, Równość, Tolerancja!”

Zapraszamy więc na EuroPride 2010 w lipcu do Warszawy.

Źródło: europride2010.eu
Miśki we Warszawie: przewodnik

Artykuły pokrewne:

 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep