Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polskie hity na ITB: Chopin i parada gejów Drukuj Email
poniedziałek, 15 marca 2010 00:00


Na dwa lata przed mistrzostwami Europy w piłce nożnej Polska prezentuje się na największych targach turystyki, ITB w Berlinie, jako kraj z tradycją, ale w nowoczesnym wydaniu. Hity to Chopin, Grunwald i parada gejów.

Nieoczekiwaną atrakcją jest również dziesięciodniowy festiwal gejowski w Warszawie, którego punktem kulminacyjnym będzie parada "EuroPride 2010" w połowie lipca, na co organizacje gejowskie zwracają uwagę gości ITB na własnym stoisku. Organizator, Tomasz Bączkowski, powiedział, że jest to okazja, by "Warszawa pokazały się również od tolerancyjnej strony", gdyż dotychczas jej wizerunek pod tym względem "odbiega od europejskich norm".

Warszawska parada gejów w czerwcu chce przyciągnąć rozkochanych homoseksualistów z całej Europy Parada ma towarzyszyć wystawie Muzeum Narodowego w Warszawie pt. "Ars Homo Erotica", na której będzie wkrótce prezentowana sztuka mająca za temat homoseksualizm. Organizatorzy oczekują, że na paradę przyjedzie do Warszawy 20 tysięcy osób. "Podobne parady w Sztokholmie, czy Zurychu przyciągnęły dziesięciokrotnie więcej publiczności, ale jak na Warszawę to bardzo dużo", powiedział Bączkowski.

źródło: www.dw-world.de

Artykuły pokrewne:

 

 

 

Komentarze  

 
0 #2 Bearmaniak 2010-03-26 18:57
thx za info - poprawione
 
 
0 #1 Gabriel 2010-03-24 17:47
Nieoczekiwaną atrakcją jest również dziesięciodniow y festiwal gejowski w Warszawie, którego punktem kulminacyjnym będzie parada "EuroPride 2010" w połowie czerwca

No tak, tylko że EuroPride odbywa sie 17 Lipca
Mały szczegół.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep