Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska nie dla chaserków Print E-mail
Monday, 17 October 2011 09:31


There are no translations available.

Minister zdrowia Ewa Kopacz jeszcze w sierpniu ostrzegała, iż Polska dogania już takie potęgi otyłości jak Stany Zjednoczone i Niemcy. Jak to jednak przekłada się na statystyki i na co chaserki mogą liczyć w naszym kraju.

Wg Ewy Kopacz otyłością dotkniętych jest 20% polskich dzieci. Z kolei TVN przy okazji programu o wprowadzaniu podatku od żywności nie zdrowej podawał, iż 15% osób dorosłych posiada nadwagę.

W Stanach Zjednoczonych opublikowane przez Right Diagnosis statystyki nadwagi dla mężczyzn to średnio 68%. Niemcy posiadają 60% osób z nadwagą.

Wspomniane tutaj przez Panią Minister kraje nie są jednak liderami. Prawdziwymi rajami dla chaserków są kraje Oceanii. Przykładowo Nauru może poszczycić się średnią 94,5% osób z nadwagą i wskaźnikiem BMI powyżej 25, Mikronezja – 91,1%, Wyspy Cooka – 90,9%, Tonga 90,8%, Niue – 81,7%, Samoa – 80,4%, tutaj Stany Zjednoczone 74,1% i Polska 47,5%.

Tak więc sam procent zależy głównie od przyjętego wskaźnika nadwagi. Jednak polski chaserek nie powinien zbytnio się radować. W każdym z tym przypadków mamy i tak praktycznie o połowę dużych misiów mniej. Zakładając, iż geje dbają o siebie bardziej niż heterycy ten odsetek jeszcze spada.

źródła:
http://www.forum.odzywianie.info.pl/printview.php?t=1057&start=0
http://spoleczenstwo.newsweek.pl/nadwaga-i-otylosc-w-polsce-to-juz-epidemia,59485,1,1.html
http://www.rightdiagnosis.com/o/overweight/stats.htm

Related articles:

 

Add comment


Security code
Refresh

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep