Polish (Poland)English (United Kingdom)

Sejm nie zajmie się związkami partnerskimi Print E-mail
Tuesday, 24 July 2012 10:39


There are no translations available.

Sejm przegłosował, by nie wprowadzać do porządku obrad żadnego z projektów o związkach partnerskich. Wcześniej marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie głosować za tym, by posłowie mogli procedować nad ustawami.

- Będę głosowała za tym, żeby dać szansę, choćby to były nawet trzy osoby w państwie, ale to są obywatele Polski - tłumaczyła Kopacz na briefingu w Sejmie.

- Jeśli nawet się z tym nie zgadzamy, dajmy szansę przedstawienia argumentów, które będą dla nas tarczą i wytłumaczeniem dla naszych decyzji. Bo nad całością ustawy będziemy głosować wtedy, kiedy przejdzie ona cały proces - dodała.

Projekty niekonstytucyjne?

Z kolei Paweł Olszewski, rzecznik klubu PO wyjaśnił, że klub podjął decyzję o niewprowadzaniu ustaw do porządku obrad ze względu na zarzuty niekonstytucyjności wysuwane pod adresem projektów ustaw autorstwa SLD i Ruchu Palikota.

Czas powiedzieć NIE dla rządów PO, PSL i tym podobnych. W grze tej rozchodzi się o pieniądze. Pieniądze, które straci złodziejskie Państwo podczas dziedziczenia, przekazywania partnerom. Czas z tym skończyć, trzeba wyjść na ulice jak za dawnych czasów.

Podczas gdy jeszcze wczoraj pisaliśmy o wspieraniu związków przez takich potentatów jak Electronic Arts nasz rząd wykazuje się totalną ignorancją. Ignorancja ta o dziwo dotyczy całej sfery działania tego rządu. Nie dotyczy tylko środowisk LGBT, dotyczy całego społeczeństwa. Działania rządu zmierzają wyłącznie do utrzymania władzy i wspierania wielkich korporacji naszym kosztem.

źródło: tvn24.pl

Related articles:

 

Add comment


Security code
Refresh

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep