Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Molestowania księdza Prałata Drukuj Email
czwartek, 29 lipca 2004 13:58


Radio Gdańsk: Podejrzenie o molestowanie dotyczy Henryka J.

Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie molestowania nieletniego chłopca. Jak dowiedziało się nieoficjalnie Radio Gdańsk zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczy duchownego księdza Henryka J. Prokuratorzy nie chcą ujawniać żadnych szczegółów, zasłaniając się dobrem pokrzywdzonego.

Doniesienie o popełnieniu przestępstwa dwa dni temu trafiło do śledczych, a wczoraj formalnie wszczęli oni postępowanie w tej sprawie. Za przestępstwo grozi do 10 lat więzienia.

Zastępca prokuratora Okręgowego w Gdańsku Ryszard Paszkiewicz powiedział, że nikomu nie postawiono zarzutów i nie wiadomo, kiedy to nastąpi. "Ze względu na dobro prowadzonego postępowania, a w szczególności na dobro małoletnich pokrzywdzonych nie komentuję tej sprawy" - powiedział prokurator Paszkiewicz. Podkreślił, że wszczęte postępowanie prowadzone jest w sprawie, a nie przeciwko konkretnej osobie.

Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, o sprawie powiadomiona została także Prokuratura Krajowa.
 

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep