Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep
Polityka
Sejm nie zajmie się związkami partnerskimi Print E-mail
Tuesday, 24 July 2012 10:39
There are no translations available.

Sejm przegłosował, by nie wprowadzać do porządku obrad żadnego z projektów o związkach partnerskich. Wcześniej marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie głosować za tym, by posłowie mogli procedować nad ustawami.

- Będę głosowała za tym, żeby dać szansę, choćby to były nawet trzy osoby w państwie, ale to są obywatele Polski - tłumaczyła Kopacz na briefingu w Sejmie.

- Jeśli nawet się z tym nie zgadzamy, dajmy szansę przedstawienia argumentów, które będą dla nas tarczą i wytłumaczeniem dla naszych decyzji. Bo nad całością ustawy będziemy głosować wtedy, kiedy przejdzie ona cały proces - dodała.

 
Durczok o polskim sejmie Print E-mail
Thursday, 10 November 2011 20:48
There are no translations available.

Kołtun się rozsiadł w sejmowym fotelu. Potoczył wzrokiem i znalazł ofiarę. Trudno nie było, bo kołtun ofiarą czyni wszystko co inne i niezrozumiałe. Mikroskopijny móżdżek kołtuna z prędkością światła przepuszcza obrazy. Co zrozumie, uznaje za swoje, a czego nie - za wrogie. Więc tego, co swoje, tyle co łeb szpilki, za to legiony wrogów mnożą się jak chińskie dywizje.


Kołtun atak przypuścił już w święto demokracji - na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Było coś przerażającego w rechocie posłów toczącym się po sejmowej sali. Kiedy na mównicę wszedł Robert Biedroń i powiedział to samo zdanie, które kołtun wyrzuca z siebie dziesiątki razy, sala zarechotała. W końcu jak normalny mówi, że cios był poniżej pasa, to mówi OK. Ale jak Biedroń mówi, to… O! To już bezczelna homoprowokacja.

 
Nasi w Sejmie! Print E-mail
Tuesday, 11 October 2011 14:23
There are no translations available.

Robert Biedroń Zarówno Biedroń jak i Grodzka zasiądą w Sejmie! Robert Biedroń zostanie pierwszym otwarcie homoseksualnym posłem w Polsce. Anna Grodzka będzie nie tylko pierwszą transpłciową posłanką w Polsce, ale obecnie jedyną na świecie, a trzecią w historii.

Zwycięzcom gratulujemy, a tym którzy nie zdołali zdobyć wystarczającej liczby głosów dziękujemy za zaangażowanie i odwagę.

 
Geje rodzicami zastępczymi Print E-mail
Thursday, 09 June 2011 21:07
There are no translations available.

Sejm odrzucił w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Senatu do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej, która zakazywała homoseksualistom pełnienia funkcji rodziców zastępczych i prowadzenia rodzinnych domów dziecka.

Za odrzuceniem poprawki było 231 posłów, przeciw - 170, a 11 wstrzymało się od głosu.

Poprawkę zaproponował senator Piotr Kaleta (PiS). Została przyjęta wbrew negatywnym opiniom senackiego biura legislacyjnego oraz komisji. W innej poprawce Kaleta chciał, aby osoby o orientacji homoseksualnej nie mogły być asystentami rodziny, ale tej poprawki senatorowie nie poparli. W środę poprawkę negatywnie zaopiniowały także sejmowe komisje. Podczas dyskusji w komisjach oraz debaty plenarnej wskazywano, że zapis ten może być niezgodny z konstytucją oraz prawem europejskim.

źródło: onet.pl

 
Węgrzyn o gejach Print E-mail
Thursday, 09 June 2011 11:33
There are no translations available.

"Homoseksualistów należy izolować od dzieci, szczególnie tych najmłodszych" - napisał poseł Robert Węgrzyn w SMS-ie rozesłanym do dziennikarzy. To jego komentarz do ustawy, którą ma się zająć Sejm.

SMS, który otrzymała m.in. reporterka TVN24, ma związek z poprawkami Senatu do ustawy o wspieraniu rodziny i pieczy zastępczej. Pod koniec maja senatorowie zdecydowali, że rodzice zastępczy i osoby prowadzące rodzinny dom dziecka nie mogą być homoseksualistami.

Usunięty z partii

To nie pierwsza kontrowersyjna wypowiedź Węgrzyna o homoseksualistach. – Z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył – powiedział poseł w lutym br. w rozmowie z reporterem TVN24. Regionalny sąd koleżeński wykluczył go za to z Platformy. Nie pomogło odwołanie Węgrzyna - decyzję o wyrzuceniu z partii podtrzymał później są koleżeński na szczeblu krajowym.

więcej na: tvn24.pl

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 Next > End >>

Page 1 of 8
Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep