Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polityka


Po wyborach do parlamentu Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2005 12:36
Co tu dużo gadać. PiS wygrało, zaraz za nim PO. Pozostaje więc jedynie mieć nadzieję, że nie będzie gorzej i nie mieć nadziei na gruntowne zmiany w kwestiach związków partnerskich itp. Lepiej nie zrobią.
Ręce opadają :/
 
Przeciw dyskryminacji LPR! Drukuj Email
środa, 02 lutego 2005 11:42
W Krakowie, Gdańsku i Lublinie kilka galerii przystąpiło do propagowanej w internecie akcji „stop LPR”. Pojawiają się tam naklejki z napisem: ”Wystawa nie jest przeznaczona dla członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin.” Wśród wrocławskich galerii akces do tej dyskryminującej akcji zapowiedziała Pani Teresa Kukuła- kierownik Galerii ”Miejska” (przy ul. Kiełbaśniczej 28, 50-109 Wrocław ,tel./fax (+48 71) 344 67 20). Galeria ta jest jednostką budżetową samorządu, co jest jeszcze bardziej oburzyło LPR we Wrocławiu.
 
Homofobia na UJ Drukuj Email
piątek, 10 grudnia 2004 13:58
Nie było naukowej dyskusji i wymiany argumentów. Zastąpiły ją populistyczne hasła, obraźliwe epitety i polityczne postulaty. Część uczestników zorganizowanej przez Młodzież Wszechpolską na UJ konferencji "Rewolucja homoseksualna" opuściła salę z okrzykami: - To nie konferencja! To propaganda!
 
Związki partnerskie w Senacie Drukuj Email
piątek, 03 grudnia 2004 18:05
SLD i SdPl popierają pomysł wprowadzenia instytucji rejestrowanych związków partnerskich, w myśl którego osoby tej samej płci będą mogły zarejestrować związek w Urzędzie Stanu Cywilnego. Sprzeciwiają się temu PO, PiS i LPR. Raczej przeciw będą PSL i Samoobrona.
 
ONZ - zalecenia dla Polski w sprawach dyskryminacji Drukuj Email
sobota, 13 listopada 2004 10:25
Dziesięć dni temu Polska przedstawiła w Genewie raport o tym, jak przestrzega praw człowieka. Komitet Praw Człowieka ONZ zaleca teraz Polsce między innymi wprowadzenie ustawowego zakazu dyskryminacji ze względu na płeć, religię, pochodzenie i orientację seksualną. Państwo powinno uczulić funkcjonariuszy na problem dyskryminacji mniejszości seksualnych i wprowadzić do prawa jasny zakaz takiej dyskryminacji.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 8

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep