Polish (Poland)English (United Kingdom)

BigBear.pl - Wiadomości misiowe! Chubby, bear news!
Światowy Dzień AIDS Drukuj Email
poniedziałek, 30 listopada 2009 15:37

Światowy Dzień (Walki z) AIDS obchodzony jest 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) od 1988 roku.

W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

O godz. 17.00 na Placu Zamkowym - Zapal płomień nadziei! Spotkanie i prezentacja patchworku.

W klubie Rasko o godz. 21.00 odbędzie się licytacja atrakcyjnych fantów przekazanych przez znanych artystów. Dochód z imprez zostanie przekazany na profilaktykę HIV i walkę z AIDS.

 

 
25 listopada - Dzień Pluszowego Misia Drukuj Email
środa, 25 listopada 2009 09:32

gay bearMiś to najlepszy przyjaciel dzieci, jednak również dorośli trzymają pluszowe misie. Miś to synonim ciepła, bezpieczeństwa i miłości. Większość osób lubujących misie tego również oczekuje.

Wszystko zaczęło się w 1902 roku, gdy prezydent Stanów Zjednoczony Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, gdy ujrzał przerażone zwierzątko, natychmiast kazał je uwolnić.

Wydarzenie uwiecznił na rysunku Clifford Berryman. Rysunek ukazał się w gazecie „The Washington Post”. Obrazek natchnął sklepikarza z Brooklynu, Morrisa Mitchoma, imigranta z Rosji, do produkcji, za specjalnym pozwoleniem prezydenta, pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy. W ciągu kilku lat Mitchom stał się potentatem pluszowym i właścicielem „Ideal” – jednej z najbardziej znanych firm produkującej misie.

 
Mr Bear Poland 2010 wybrany! Drukuj Email
wtorek, 27 października 2009 10:42

Do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba 16 uczestników, z których w piątek do Poznańskiego Klubu Heros przyjechało dziewięciu i to wśród nich dokonano wyboru finałowej szóstki. Zarówno pierwszego, jak też drugiego dnia imprezy publiczność wyjątkowo dopisała. Były to osoby, które przyjechały specjalnie na wybory, a co za tym idzie stworzyli idealną atmosferę tej imprezy.

W skład jury weszli: Reinhard (Mr. Bear Germany), Kuba (Klub Heros), Marek (Softpress), Sergiusz (Softpress), Ryszard (Sponsor), Sylwek (Creative Force), Krzysztof (Fantom). Zarówno w piątek, jak też w sobotę do udziału w obradach jury zaproszono przedstawicieli publiczności. Reprezentantów publiczności wybierał Mr. Bear Germany. 

Oto wyniki wyborów Mr Bear Poland 2010:

 
Jack Wolfskin atakuje producentów artykułów bear pride Drukuj Email
środa, 28 października 2009 11:32

Niemiecki producent odzieży turystycznej Jack Wolfskin udał się na internetowe polowanie na... misie. Firmie nie podoba się niedźwiedzia łapa - symbol ruchu gejowskich "misiów". Prawnicy firmy rozesłali do sprzedawców artykułów "bear pride" upomnienia. Koszt dla upomnianych to niebagatelna kwota w wysokości około 1.000 EUR. Dla działających hobbystycznie sprzedawców to spora suma. Większość upomnianych handlarzy internetowych wycofuje się z "misiowego" biznesu. Właściciel marki Jack Wolfskin zagroził im karą pieniężną w wysokości 10.000 - 25.000 EUR.

 

 
Kandydaci do tytułu Mr Bear Poland 2010 Drukuj Email
wtorek, 29 września 2009 12:16
mr bear poland 2010Korzystając z okazji wyrażenia zgody kandydujących na publikację zdjęć w mediach, które objęły wybory Mr Bear Poland 2010 patronatem, przedstawiamy sylwetki startujących misiów.

Miło nam również poinformować, iż głosowanie na internetowego Mr Miśka Polski już się rozpoczęło.
Na oficjalnej stronie wyborów Mr Bear Poland 2010 możecie oddać swój głos na misia, który Wam najbardziej się podoba oraz zobaczyć rozkład głosów.  

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 67

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep