Polish (Poland)English (United Kingdom)

News
Czarna lista Homopedii Drukuj Email
wtorek, 15 kwietnia 2014 10:22

Na czarnej liście polskiego środowiska LGBT znalazły się Polski Bus za współfinansowanie organizacji sprzeciwiających się małżeństwom tej samej płci, Ferrero Polska (producent m.in. Nutelli i Kinder Bueno), za regulamin konkursu na "Maxi parę" gdzie wykluczono udział homoseksualistów. Wydawnictwo Zysk i S-ka za wydawanie książek Wojciecha Cejrowskiego.

Na liście opublikowanej w Homopedii znajduje się jeszcze masa nazwisk związanych ze światem polityki oraz rozrywki. Przed nadchodzącymi wyborami warto odświeżyć sobie światopogląd i obejrzeć kto jest przeciw nam. Ale czy tym samym nie dojdziemy wtedy do wniosku, że nie mamy na kogo głosować i lepiej w ogóle nie iść na wybory?

 
Dzisiejsze Google Doodle za równością Drukuj Email
piątek, 07 lutego 2014 14:15

Wchodząc dziś pod adres google.pl zamiast tradycyjnego logo ukazuje się grafika przedstawiająca sportowców i nawiązująca do rozpoczynających się dziś Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi.

Winter Olympics Games 2014 Anti Gay Russia

Logo prawdopodobnie ma zwrócić uwagę na dyskryminujące środowiska homoseksualne prawo w Rosji. Rzecznik prasowy Google odmówiła słusznie komentarza w tej sprawie. Logo mówi samo za siebie.

 
Ranking klubów misiowych wg BoP Drukuj Email
piątek, 24 stycznia 2014 16:15

BoP opublikowało ranking klubów przyjaznym misiom. Trochę mogą dziwić niektóre wybory. Np.: Sauna Heaven organizuje dwa razy w miesiącu misiowe wieczorki. Chyba żaden inny klub nie robi takich rzeczy. Tutaj znalazł się na przed ostatniej pozycji. Myślę, że klub nie został do końca doceniony.

  1. Klub HaH
  2. Lodi Dodi w Warszawie - (kiedy menedżerem był Tomasz)
  3. Therma Silesia w Chorzowie
  4. Klub Narraganset w Łodzi
  5. Klub Ganimedes w Łodzi
  6. Klub Toro w Warszawie
  7. Klub Sauna Galla w Warszawie

Dodatkowo za próbę nawiązania kontaktu z subkulturą misiową oceniono inne kluby:

  • Sauna Heaven
  • Sauna Electro Gdynia
 
Narodowy Dzień Coming Outu Drukuj Email
czwartek, 11 października 2012 08:27

Narodowy Dzień Coming Outu (NCOD) jest to dzień osób, które publicznie zadeklarowały się jako biseksualne, homoseksualne, transseksualne.

NCOD został założony w 1988 przez Roberta Eichberga, psychologa z Nowego Meksyku i Jean O'Leary, otwartego geja, przywódcy politycznego z Los Angeles, a następnie szefa krajowych zwolenników praw gejów. Data 11 października została wybrana, ponieważ było to w rocznicę  Narodowego Marszu o Prawda Gejów i Lesbijek  w Waszyngtonie w 1987 roku.

Narodowy Dzień Coming Outu obchodzi się w wielu krajach, w tym w Australii, Kanadzie, Chorwacji, Niemczech, Holandii, Nowej Zelandii, Polsce, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

 
Sejm nie zajmie się związkami partnerskimi Drukuj Email
wtorek, 24 lipca 2012 10:39

Sejm przegłosował, by nie wprowadzać do porządku obrad żadnego z projektów o związkach partnerskich. Wcześniej marszałek Sejmu Ewa Kopacz zapowiedziała, że będzie głosować za tym, by posłowie mogli procedować nad ustawami.

- Będę głosowała za tym, żeby dać szansę, choćby to były nawet trzy osoby w państwie, ale to są obywatele Polski - tłumaczyła Kopacz na briefingu w Sejmie.

- Jeśli nawet się z tym nie zgadzamy, dajmy szansę przedstawienia argumentów, które będą dla nas tarczą i wytłumaczeniem dla naszych decyzji. Bo nad całością ustawy będziemy głosować wtedy, kiedy przejdzie ona cały proces - dodała.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 31

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep