Polish (Poland)English (United Kingdom)

News
Parada EuroPride 2010 Drukuj Email
sobota, 17 lipca 2010 19:08

EuroPride dotarła na Plac Konstytucji w Warszawie.

Paradzie przyświecały hasła: "wolność, równość, tolerancja". Jest to motto imprezy, która odbywa się każdego roku z okazji Christopher Street Day - święta obchodzonego na pamiątkę wydarzeń sprzed 40 lat, kiedy to w Nowym Jorku odbyły się zamieszki na tle dyskryminacji mniejszości seksualnych. EuroPride co roku odbywa się w innym mieście europejskim. W Polsce odbywa się po raz pierwszy.

Według wstępnych szacunków w paradzie gejów uczestniczyło osiem tysięcy osób.
W Paradzie przejechało kilka platform a na jednej z nich Mr Bear Poland 2010 z organizatorami wyborów.

Trasa przemarszu parady zmieniła się tuż przed jej rozpoczęciem. Jej uczestnicy nie przeszli m.in. Nowym Światem, a z Al. Jerozolimskich weszli w ulicę Kruczą; parada ominęła pl. Trzech Krzyży. 

- Jestem tu by pokazać córce, że żyjemy w społeczeństwie różnorodnym i uczyć je tolerancji. Różnorodność jest wartościowa - powiedziała dla tvn pani Dorota będąca na paradzie jest już po raz trzeci.

Zdięcia z Parady: w naszej galerii

 
Euro Pride 2010 Drukuj Email
wtorek, 06 lipca 2010 12:45

Od 1 lipca trwają imprezy organizowane w ramach Euro Pride 2010. Euro Pride to kilkunastodniowy festiwal łączący w sobie wydarzenia ze świata filmu, teatru, nauki, sportu, sztuki. Jest również okazją do dobrej zabawy. Wszystkie imprezy potrwają do 19 lipca. Szczegółowy kalendarz imprez znajduje się na stronie: Euro Pride 2010.

Jednym z najważniejszych punktów całej imprezy jest Parada, która odbędzie się już 17-tego lipca. Tak więc pozostało stosunkowo niewiele czasu na przygotowania.

O ile wzięcie udziału we wszystkich imprezach w ramach festiwalu może być trudne i zależne od wolnego czasu, to namawiamy jednak wszystkich do wzięcia udziału w samej Paradzie.

 
Prezydent wybrany Drukuj Email
wtorek, 06 lipca 2010 12:23

W ślad za poprzednimi zachętami do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich zamieszczamy notkę, iż prezydentem Polski został wybrany Bronisław Komorowski.

Zapewne większość środowiska gejowskiego przyjęła tę wiadomość z ulgą. Może nie jest to prezydent dla nas idealny, ale prawdopodobnie narobi mniej zła niż Kaczyński i nie będzie właził nam do łóżek.

Artykuły pokrewne:

 
2-ga tura - Wybory 2010 Drukuj Email
czwartek, 01 lipca 2010 00:00

Przypominamy, iż w dniu 4 lipca odbywa sie druga tura wyborów prezydenckich, w której zmierzą się ze sobą Jarosław Kaczyński (PiS) i Bronisław Komorowski (PO). Powtórnie namawiamy wszystkich bez względu na upodobania polityczne do wzięcia udziału w tychże wyborach. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą znajomych i nie pozwólcie oddawać swego losu w innych ręce.

Artykuły pokrewne:
Artykuły pokrewne:

 
Wybory 2010 Drukuj Email
piątek, 04 czerwca 2010 00:00

Przypominamy, iż w dniu 20 czerwca odbywają się wybory prezydenckie. W związku z tym namawiamy wszystkich bez względu na upodobania polityczne do wzięcia udziału w tychże wyborach. Po drodze zabierzcie ze sobą znajomych i nie pozwólcie oddawać swego losu w ręce innych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 31

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep