Polish (Poland)English (United Kingdom)

News
Dni Równości w Poznaniu Drukuj Email
środa, 14 listopada 2007 10:57
Już po raz czwarty w Poznaniu odbywają się Dni Równości i Tolerancji (www.dnirownosci.pl ), wydarzenie, o którym dziennikarze niezmiennie piszą, że "budzi emocje". To hasło znalazło się także na plakietkach i plakatach tegorocznego "Marszu Równości". Wszyscy pamiętamy jak wielkie emocje wzbudził w roku 2005, kiedy to został rozbity przez policję oraz jak wielka była radość w ubiegłym roku, kiedy po raz pierwszy przeszedł całą zaplanowaną trasą.
 
Raczek przyznał się do bycia gejem Drukuj Email
czwartek, 25 października 2007 11:00
"Fakt": Od prawie piętnastu lat jestem życiowym partnerem Autora - napisał Tomasz Raczek w przedmowie do książki Marcina Szczygielskiego zatytułowanej "Berek". - Tak, jestem gejem. Nie mam zamiaru udawać, że to nieprawda - mówi "Faktowi" uznany krytyk filmowy i publicysta.
- Utrwalił się schemat: geje są inni, czyli obcy, niezrozumiali, nieprzewidywalni, mogą zagrozić naszemu poukładanemu w głowach światu. Homoseksualizm w naszym społeczeństwie często postrzegany jest jako coś innego w złym sensie tego słowa. Tak być nie powinno - pisze Tomasz Raczek.

- Jestem gejem - mówi "Faktowi" Tomasz Raczek. - Nie zamierzam robić z tego tajemnicy ani udawać kogoś innego.
 
Wybory parlamentarne i cisza wyborcza Drukuj Email
sobota, 20 października 2007 11:02
W niedzielę zachęcamy wszystkim do pójścia na wybory i zakreślenie swego ulubionego kandydata Mruga Nie pozwólmy innym głosować za nas.

Przypominamy również:
"W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł;"

(Art.86 i 87 oraz art. 219 i 220 Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 kwietnia 2001 roku DZ.U. 2001 Nr 46 poz. 499 z późn. zm.)
 
W Iranie nie mamy homoseksualistów Drukuj Email
środa, 26 września 2007 14:44
- W Iranie nie mamy homoseksualistów tak jak w waszym kraju - powiedział prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad zwracając się do amerykańskich studentów i wykładowców podczas swojego wykładu na Uniwersytecie Columbia.

Prezydent Iranu odniósł się w ten sposób do pytania o niedawne stracenie dwóch gejów w islamskim państwie. Swoim stwierdzeniem niezamierzenie wywołał falę śmiechu na sali.
 
Oral, anal - legalny w Singapurze Drukuj Email
wtorek, 18 września 2007 16:30
W Singapurze seks oralny i analny między dwojgiem dorosłych ludzi zostaną zalegalizowane w myśl ustawy, nad którą właśnie pracuje tamtejszy parlament.

Ustęp, który zabrania "cielesnych praktyk sprzecznych z naturą" zostanie zniesiony. To jeden z przejawów trwającej od kilku lat ogólnej tendencji do łagodzenia słynącego z surowości prawa. Nie zmieni to faktu, że fragment zakazujący takich "wielce nieprzyzwoitych praktyk" między dwoma mężczyznami pozostanie w swej obecnej postaci.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 31

Kup gadżet
Miśkowy Sklep
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep