Polish (Poland)English (United Kingdom)

Witaj, Gość
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj.    Zapomniałeś hasła?

Image grubasków - temat rzeka
(1 przegląda) (1) Gość
Idź na dółStrona: 123
TEMAT: Image grubasków - temat rzeka
Image grubasków - temat rzeka 14 Lata, 5 Miesiące temu Ocena: 0
A pozornie to takie proste - jesteś gruby, czyli wszystko jasne...

...to znaczy?
- jesteś brzydki
- obślizgły
- nudny
...
- gruby (sic!)
...itd!

Zapewne w odpowiedzi na taki "stan rzeczy" zdecydowana część naszego środowiska (oczywiście bardziej na Zachodzie, w Plsce wszystko jeszcze raczkuje) dorobiła się i trzyma

się kurczowo pewnego kanonu ubioru i zachowań, który nie zawsze musi odpowiadać naszym jednostkowym potrzebom i ostatecznie stanowić może źródło wewnątrzśrodowiskowej opresji.

Mam

tu na myśłi kanon MIŚKA właśnie!
...bo otoż wystarczy sobie zapuścić bródkę (w przypadku braku owłosienia na roleglejszych obszarah ciała...) i już otrzymuje się niczym na zamówienie

pewien stereotyp męskości, który zawsze jest w końcu zniośniejszy od stereotypu GRUBASA. A więc w swoim środowisku musimy być...
- silni
- męscy
- twardzi
- wiecznie

gotowi...
- wiecznie spragnieni piwska...
itd...
żeby się wreszcie poczuć członkami jakiejś grupy, która nas nie odrzuci.

I w rezultacie? Nakładamy na siebie taki sam

gorset jak wszystkie inne, popadamy w rutynę, fetyszyzujemy swoje ciała (te wszystkie zarosty, tatuaże, piercingi itd...), zamieniając się w monotonną masę pozerów (skądinąd nieźle

odnajduje się taka poza w patriarchalnej opresyjnej kulturze!).

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich, są i tacy, którzy tej swoistej modzie nie ulegają, ale za to zamykają się w

świecie infantylnych marzeń o "misiaczkach", "słodkich pysiach" i tym podobnych bajek o wrażliwym partnerze, skoro rzeczywistość preferuje misiatych OGIERÓW rodem z komiksów Tom

of Finland, ale oczywiście zmodyfikowanych o pierwiastek chubby.

------------

To, co napisałem niekoniecznie odnosi się do "nas" w ścisłym znaczeniu tego slowa - to

moja obserwacja zachowań ludzi z zachodnich i amerykańskich portali, a skoro zmierzamy w tę stronę, w końcu i nas po wyjściu z (trzydrzwiowej, oczywiście! szafy nie będzie innej

alternatywy niż ten nieciekawy kanon, który ogranicza zarówną naszą żywciową kreatywność, jak i emocjonalność, a o nią tu w końcu idzie, gdy chcemy kogoś poznać...

Ha! Ja chcę

kogoś poznać! Czy to oznacza, że będę się musiał wytatuować i odpowiednio dostosować do kanonu "jurnej" subkultury, nieodzownie kojarzącej się z nastrojami s/m leather, gdy to tylko

część nurtu?
Albo może zamieścić ogłoszenie o "misiu, który ma smutny pysiu" i oczekiwać na odpowiedź od kogoś naprawdę infantylnego?

To taka mała prowokacja ku dyskusji

nad image gejów z nadwagą. W końcu w miarę emancypacji będziemy przecież dążyć do wykształcenia własnego "streamu", ale czy uda się to nam uczynić świadomie?
grubasek
grubasek
Wąsaty Misio
graphgraph
Nie jest dostępny Kliknij aby zobaczyć profil użytkownika
Administrator zablokował publiczny dostęp do forum.

Re: Image grubasków - temat rzeka 14 Lata, 5 Miesiące temu Ocena: 0
Ja akurat tego tak nie odbieram.
W Polsce nie widziałem żadnego chubby wytatułowanego czy też okolczykowanego - nad czym ubolewam.
Jeżeli chodzi o zachód - rzeczywiście można

spotkać, ludzi z image o jakim piszesz. Jednak jeżeli odniesiesz to liczby ludzi, to tych wytatułowanych wcale nie jest tak dużo, i na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Ha!

Ja chcę kogoś poznać! Czy to oznacza, że będę się musiał wytatuować i odpowiednio dostosować do kanonu "jurnej" subkultury, nieodzownie kojarzącej się z nastrojami s/m leather, gdy

to tylko część nurtu?

jak dla mnie:
sm nie
leather - a to już wedle uznania
kolczyk w cucku - mile widziany
broda - tez

każdy potrzebuje czego

innego i do niczego nie można zmuszać na siłę
jak dla mnie polskie grubasy są za mało wyskokowe
omj
omj
Kilka Kłaków
graphgraph

Jam Ci on.. i nie dygaj

Ależ OMJ! Ja nie chcę wykluczać takiego wizerunku, jaki widzimy obecnie, bo jest on poniekąd bardzo atrakcyjny. Nie chcę tylko, żeby doszło do uniformizacji. szablonowości!

Pewnie, że polskie za mało wyskokowe w sensie ujawniania się i pokonywania psychicznej opresji, tylko że postęująca emancypacja nie tylko powinna nam służyć, ale również wymagać

bardziej refleksyjnego podejścia do życia - również w kreowaniu własnego wizerunku.
grubasek
grubasek
Wąsaty Misio
graphgraph

Nie wiem czy nie przesadzasz za bardzo z tą szablonowością.
Ja jak tak patrze na ludzi to każdy wydaje mi się inny.
Właściwie to się nad tym nie zastanawiałem, ale takie

właśnie mam odczucie.
omj
omj
Kilka Kłaków
graphgraph

Jam Ci on.. i nie dygaj

To jasne, że każdy jest inny, ale ludzie zmuszeni są do szybkiej i selektywnej percepcji rzeczywistości... wobec tego lubią poznawać na skróty!

Deprymuje mnie, że na czatach

ciężko jest zagadać o cokolwiek innego niż o te "gadżety" i standardowe "stats". A jak jest na żywo?
Też nie sposób przebić się przez ten uniformizm i zamiast interesować się

czyjąś osobowością, gubimy się w tych wszystkich kodach, więdząc na wejściu "wszystko"... a właściwie NIC.
grubasek
grubasek
Wąsaty Misio
graphgraph

Deprymuje mnie, że na czatach ciężko jest zagadać o cokolwiek innego niż o te "gadżety" i standardowe "stats".
ja tez tego nie lubie ale przyzwyczailem

sie juz
staty wiele pomagaja - bywaja bowiem grubasy wazace 60 kg
ja w ogole zadko zagladam na czaty hmm

A jak jest na żywo?
na zywo nie zadzylo mi

sie aby ktos mnie zapytal ile mam w majtkach

Też nie sposób przebić się przez ten uniformizm i zamiast interesować się czyjąś osobowością, gubimy się w tych

wszystkich kodach, więdząc na wejściu "wszystko"... a właściwie NIC.

na czacie nikt nie jest soba tak wiec proponowalbym wszelkie pisane teksty brac z duza rezerwa a od

czata do zachwycania sie czyjas osobowscia to jeszcze daleka droga
w trakcie ktorej nie raz bedziesz zmienial zdanie o osobowosci badanej osoby Zdezorientowany
omj
omj
Kilka Kłaków
graphgraph

Jam Ci on.. i nie dygaj

Idź na góręStrona: 123
Moderatorzy: zolnierz
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep