Polish (Poland)English (United Kingdom)

Miśkowy Sklep

Witaj, Gość
Proszę Zaloguj lub Zarejestruj.    Zapomniałeś hasła?

empatia a rola w seksie
(1 przegląda) (1) Gość
Idź na dółStrona: 123
TEMAT: empatia a rola w seksie
empatia a rola w seksie 5 Lata, 11 Miesiące temu  
Raz jeszcze chciałem zapytać o wasze zdanie.
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie wpływ empatii na rolę w seksie.

Od razu zaznaczam, że fakt posiadania uczuć nie idzie zawsze w parze z posiadaniem empatii. Osoba mało empatyczna może mieć gorące uczucia i rozumieć zagadnienie takie jak "miłość" (znam przynajmniej dwa takie przypadki wśród kolegów hetero, gdzie empatia=0 a uczuć jest bardzo dużo).

Także chce dodać, że nie neguję tu osób z brakiem empatii, czy tych który mają jej za dużo. Nie o tym temat.

Zastanawia mnie, czy ludzie bardziej empatyczni nie mają czasem większych skłonności do bycia pasywnymi, a ludzie bez empatii są bardziej aktywni. Zanim ktoś zdementuje dodam także, że jest ta część ludzi uniwersalnych, która woli być aktywna ale może być pasywna (czyli według mej teorii wolą być aktywni ale posiadają empatię i ewentualnie mogli by być pasywni).

Wiem, że temat po bandzie ale jakby ktoś chciał się podzielić wiedzą to daję możliwość. ;]

Warning Spoiler!
Bear3Soul
Nienazwany użytkownik

Administrator zablokował publiczny dostęp do forum.

Odpowiedź:empatia a rola w seksie 5 Lata, 11 Miesiące temu  
a, i jakby ktoś nie wiedział o co pytam:
wikipedia_CLICK
Bear3Soul
Nienazwany użytkownik

Odpowiedź:empatia a rola w seksie 5 Lata, 11 Miesiące temu  
Jak ktoś boi się na forum wyjawiać swojej opinii na ten temat może zawsze napisać do mnie na priv.
Mógłbym później wyjawić wyniki badań ;D w formie ogólnego spojrzenia na temat bez szczegółów (nicków).
Bear3Soul
Nienazwany użytkownik

Odpowiedź:empatia a rola w seksie 5 Lata, 10 Miesiące temu Ocena: 0
Ja uważam, że gówno prawda. To takie samo myslenie jak uwazanie, ze jak ktoś jest gejem to mial trudne dzieciństwo albo, że geje to kobiety zamkniete w ciele faceta i tak na prawde wszyscy pragniemy posiadać cipke. Bardzo bardz ograniczone postrzeganie.
Pozdrawiam.
PS Jestem pasywem i pierdole ludzkość. Moja empatia jest na takim poziomie, że lubie ludzi z problemami i w potrzebie tylko po to żeby sie z nich posmiać.
Sol-Invictus
Sol-Invictus
Coś tam rośnie
graphgraph
Nie jest dostępny Kliknij aby zobaczyć profil użytkownika

Odpowiedź:empatia a rola w seksie 5 Lata, 10 Miesiące temu Ocena: 0
Rozownięcie tematu.

Tak, to piekne ze zauważyłes, że pasywni geje są najczesciej bardziej "delikatni", lżej zbudowani psychicznie. Wynika to z tego, że przecież w wiekszości przypadków rola pasywa jest postrzegana z poddaniem się, pozwoleniem drugiemu facetowi na zniewolenie sie. To taka bardzo prymitywna post zwierzeca postawa, gdzie słąbsze zwierzątko kładzie się na grzbiecie w geście kapitulacji
dlatego, idąc dalej tym prymitywnym szlakiem nawiązując do bycia pasywnym analnie- jest to osoba słabsza, delikatniejsza, osoba która sie boi i oczekuje że w zamian za "oddanie" partner ją ochroni.
Troche jak pierwotne życie ludzi, gdzie kobieta w zamian za ochronę i upolowane zwierzątka rodziła dzieci i rozpalała ogień.
To są bardzo silne rzeczy, które w nas jakoś tam kulturowo istnieją, bo wywodzą sie z czysto zwierzęcych instynktów.
Tylko, że dzisiejsze społeczństwo jest zbyt zróżnicowane i rozwinięte, żeby stosować aż takie uogólnienie jak pasyw- kobieta, delikatny, poddańćzy i aktyw- obrońca, meżczyzna, samiec alfa.
Poza tym to chyba też troche niekulturalne

Na tmy koncze swój pseudointelektualny, żałosny i pewnie za chwilę zdissowany wykład
Sol-Invictus
Sol-Invictus
Coś tam rośnie
graphgraph
Nie jest dostępny Kliknij aby zobaczyć profil użytkownika

Odpowiedź:empatia a rola w seksie 5 Lata, 10 Miesiące temu  
Sol-Invictus - Tak pięknie psujesz moja nowo wybudowaną teorię ;D.

Twój wywód jest bardzo sensowny. Bliższa jest mi myśl, że mimo iż cywilizowani i pełni kultury, to i tak wciąż wodzeni jesteśmy najbardziej prymitywnymi instynktami. Zróżnicowanie i rozwinięcie... nie chwaliłbym tak bardzo społeczeństwa ;p No niby tak, ale trzeba dodać jeszcze do tych dwóch rzeczy zezwierzęcenie ;]

Ale ludzie z empatią, to nie są ludzie z problemami. Użalanie się nad sobą i problemy to zupełnie inna półka (jak ktoś jest empatyczny i się użala to już jego sprawa, że to łączy). Empatia jest to umiejętność odczucia czyiś emocji, bez zastanawiania się dłużej nad całą sytuacją. To że czuję, że ktoś cierpi nie znaczy jeszcze, że mi go żal albo że mu pomogę. Sądzę iż można być empatycznym i bezwzględnym dla ludzi, nie związanych ze mną żadnymi więzami, jednocześnie. Tylko trzeba przy tym szczypty racjonalizmu.

Widzę, że jesteś strasznie kolczasty ^^ A może ty
masz wyrąbane na cały świat i jesteś na swój sposób silny, ale jednak jesteś empatyczny ale dla bardzo wąskiej grupy ludzi.
Bear3Soul
Nienazwany użytkownik

Idź na góręStrona: 123
Moderatorzy: zolnierz
Wsparcie dla serwisu

Komentarze zdjęć:
Miśkowy Sklep